Turbo breathing (tummo) - dýchání pro superlidi

Před rokem jsem se naučil jedno dýchací cvičení. Změnilo mi fungování natolik, že ho od té doby praktikuju každý den. Cvičení se říká Tummo power breathing anebo Wim Hof breath, pro mě to je turbo breath. Natočil jsem o něm pro vás video. Užijte si to. A jestli neumíte anglicky, stavte se za mnou na kokos :-)

Důležité informace: cvičení není vhodné pro epileptiky, kardiaky, chopnkáře, cukrovkáře a osoby s nízkým či vysokým tlakem. Pokud máte některé z těchto omezení, pobavte se o cvičení se svým lékařem.

Dále: ve videu stojím, ale cvičení je třeba praktikovat v sedě, se vzpřímenou páteří (alespoň prvních několik měsíců než se s cvičením dokonale sžijete).

12+2 aktivity, které v roce 2016 doporučuju vyzkoušet.

12+2 aktivity, které v roce 2016 doporučuju vyzkoušet.

Rok má 12 měsíců a jeho začátek je ideální chvíle si představit, co v těch nadcházejících chvílích chceme zažít. Jaký příběh chceme rozvíjet a naopak co chceme opustit. Někdo k tomu používá předsevzetí, se kterými rovnou začne. Já si vybírám, co chci během roku zažít a pak to postupně do života přidávám. Vybral jsem pro Vaši inspiraci 12+2 tipů, které si takto do života můžete přidat i Vy. 

7 zábavných a zdravých dárků a bonus navíc

7 zábavných a zdravých dárků a bonus navíc

Vánoce se blíží, a tak jsem pro Vás připravil best of z toho, co můžete hravě a zdravě darovat. Kdybyste chtěli něco koupit mně, prosím inspirujte se jindy a tipy best of mi nekupujte, už je všechny mám :-).

Na většinu dárků níže uvedených jsem pro Vás sehnal slevu a pokud byste chtěli objednávku ještě více zjednodušit, rád Vám poradím.

Takže, co je to BEST OF?  

Fotbalový match BIO x NEBIO. Bylo to těsný!

Fotbalový match BIO x NEBIO. Bylo to těsný!

Strahovský stadion celý vře. Na tribuně domácích skandují vysmátí hippiesáci, elegantně oděné maminky s dětmi a farmáři s rukama od hlíny. Transparenty "Countrylife jede!", "Freshbedýnky dáme gól!", "Lifefood raw vegan BIJÓÓ!" se zelenají přes celý stadion. Mexická vlna zdánlivě nikdy nekončí. A tam, kde by už mohla, zdvihá maminka svojí holčičku na hlavu a křičí "Camphill do toho!".
Na tribuně hostů to vypadá o poznání klidněji. Jakoby jim o nic nešlo, prostě to mají předem vyhrané. Sedačky jsou poloprázdné a v publiku jsou hlavně dospělí, vypadající tak nějak normálně. Na tribuně visí plachty "Farmářské trhy jsou nejlevnější a nejlepší!", "BIO je stejně podvod!" a "Lepší české rajče než BIO banán!". Mexická vlna je o poznání menší, fanoušci hostů ukusují klobásy a popíjejí pivečko.

Chcete vědět, jak to dopadlo?

Proč pořádám párty bez alkoholu?

Proč pořádám párty bez alkoholu?

Dneska jsem prodával kokosy na festivalu Foodparade. Někomu s rumem. A měl jsem prostor si uvědomit, proč vlastně pořádám párty bez alkoholu.

Sám alkohol nepiju a je mi jedno, kdo ho pije a proč to dělá. Je to skvělý byznys a proto je alkohol hodně vidět díky reklamám a PR. Může člověku pomoct k osvícení, většinou to tak není. Aktivuje "plazí" mozek a mění formu interakcí mezi lidmi. Dle čínské filozofie vyvažuje alkohol přemíru energie jang. Máme-li hodně agrese, masových pokrmů, stresu, tak to prý vyvolává potřebu uvolnit se právě alkoholem.

Udělejte si vědomou párty i u vás! Široké spektrum aktivit a občerstvení najdete tady.

10 triků, jak míň spát a víc žít

10 triků, jak míň spát a víc žít

Probouzím se bez budíku skvěle vyspalej po 5-6 hodinách spánku. Dřív jsem potřeboval spát mnohem víc - 8 hodin a dýl. Dneska ráno se mě spolubydlící ptala, jak to dělám. Inspirovala mě sepsat pár základních triků, jak spát o hodinu až dvě míň a přitom líp. Jestli už teď spíte jen třeba 5 hodin, tak  to možná ani nečtěte, protože byste třeba přestali spát. :-)

Životní styl v kostce

Životní styl v kostce

Nějakou dobu jsem měl zmatek ve všech těch termínech, jak kvalitně žít. Vyzkoušel jsem toho hodně. Dynamické meditace, vědomé dýchání, ajurvédu, vaření dle krevních skupin, šankprankšalánu a hydrokolon, kraniosakrálku a Feldenkraisovu metody. Každý z terapeutů, lektorů a vědců má pocit, že jeho metoda je skvělá. A na mě toho bylo najednou příliš.

Znáte ten pocit?