Proč pořádám párty bez alkoholu?

Dneska jsem prodával kokosy na festivalu Foodparade. Někomu s rumem. A měl jsem prostor si uvědomit, proč vlastně pořádám párty bez alkoholu.

Sám alkohol nepiju a je mi jedno, kdo ho pije a proč to dělá. Je to skvělý byznys a proto je alkohol hodně vidět díky reklamám a PR. Může člověku pomoct k osvícení, většinou to tak není. Aktivuje "plazí" mozek a mění formu interakcí mezi lidmi. Dle čínské filozofie vyvažuje alkohol přemíru energie jang. Máme-li hodně agrese, masových pokrmů, stresu, tak to prý vyvolává potřebu uvolnit se právě alkoholem.

Lidé po pár panácích často volí jiné aktivity než bez nich. Akrojóga po lahvi vína by byla podobná výzva jako závod na kokoběžce, která nemá řidítka. Žonglování s prázdnými lahvemi je také nebezpečnější než s prázdnými kokosy. Vůbec mi nejde o alkohol, ale o to, že lidé po něm mají často jiné zájmy než já.

Skutečný důvod, proč pořádám takovýhle párty tedy je, že mně samotnýmu chybí akce, kde by se pořádaly právě ty aktivity, které se líp dělají za střízliva. Že mně samotnýmu chybí příležitosti, kde potkat podobně naladěný lidi. Že rád chodím na akce, které spojují několik prvků programu dohromady, a dávají mi tak dostatek času se do akce ponořit a užít si ji.

A proč byste na párty měli přijít vy? Je to vážně jiné než jít do klubu. Je to jiné než jít na jógu. Je to jiné než jít do veganské restaurace. Je to takové celé, kompletní. Není to ani meditace, ani teambuilding. Je to radost mnoha lidí, kteří se na párty propojují. Je to oslava života a zároveň impuls k tomu, jít v životě dál.  

Proto jsem připravil Vědomé párty na klíč, což může být váš firemní vánoční večírek, netradiční rodičovská schůzka ve vaší školce nebo brunch pro vás a vaše sousedy.

Udělejte si vědomou párty i u vás! Široké spektrum aktivit a občerstvení najdete tady.