Fotbalový match BIO x NEBIO. Bylo to těsný!

Strahovský stadion celý vře. Na tribuně domácích skandují vysmátí hippiesáci, elegantně oděné maminky s dětmi a farmáři s rukama od hlíny. Transparenty "Countrylife jede!", "Freshbedýnky dáme gól!", "Lifefood raw vegan BIJÓÓ!" se zelenají přes celý stadion. Mexická vlna zdánlivě nikdy nekončí. A tam, kde by už mohla, zdvihá maminka svojí holčičku na hlavu a křičí "Camphill do toho!".
Na tribuně hostů to vypadá o poznání klidněji. Jakoby jim o nic nešlo, prostě to mají předem vyhrané. Sedačky jsou poloprázdné a v publiku jsou hlavně dospělí, vypadající tak nějak normálně. Na tribuně visí plachty "Farmářské trhy jsou nejlevnější a nejlepší!", "BIO je stejně podvod!" a "Lepší české rajče než BIO banán!". Mexická vlna je o poznání menší, fanoušci hostů ukusují klobásy a popíjejí pivečko.

Píííísk! A zápas začíná!

První střela BIO banánu na bránu a....
Nákupem BIO potravin volím svoji budoucnost i budoucnost naší planety. Svojí ekonomickou volbou podporuju svoje sny výrazně víc nežli volbou politickou. Chci žít ve férovém, zdravém a přirozeném prostředí. Pěstování lokálních i exotických BIO potravin ruku v ruce podporuje dobrý záměr.
...Tyčka! BIO rajče zkušeně doráží a gól! BIO vede 1:0.

NEBIO hruška se protlačila pokutovým územím.
Hmm, ale BIO potraviny stojí víc než ty NEBIO. Proč kupovat BIO, když můžu mít levné potraviny z farmářského trhu anebo ze supermarketu!
Srovnáno. 1:1

Brankář domácích - BIO švestka - si sbalil svých pět švestek a vyběhnul příliš daleko před bránu! Padáček NEBIO cukety a....
BIO potraviny jsou těžko sehnatelné. Když se večer vracím domů a mám chuť si pořídit jemně sladké BIO banány, mám docela smůlu.
....Hosté vedou. 1:2

BIO mrkev hází nůžky v pokutovém území.
BIO je gurmánský zážitek! BIO potraviny jsou většinou pěstované a skladované s péčí, na kterou u nízkonákladových NEBIO potravin není prostor. Odrůdy jsou často pečlivě volené nikoliv pro minimalizaci nákladů, ale pro maximalizaci chutě a obsahu živin.  Jsou vnímány jako “živé”, nikoliv jako šutr nebo kus dřeva. A proto mi často víc chutnají.
Plichta! 2:2.

BIO dýně se nezadržitelně valí na bránu hostů!
BIO nám umožňuje žít efektivně. Když jím, tak chci, aby jídlo plnilo více funkcí než jenom mě nacpat. Chci, aby mi přineslo živiny, vitamíny, minerály a energii. A aby mě nezaneslo, abych se nemusel “detoxikovat” - to je teď hodně populární termín. Proč asi. BIO jídlo tohle splňuje. Podle několika studií obsahuje více vitamínů, minerálů a výrazně méně škodlivých látek.
Dýně protlačila míč za brankovou čáru a BIO se ujímá vedení 3:2!

Brankář hostů - NEBIO rajče - si při rozehrávce pšíknul a trefil BIO kokos. Míč se odráží zpět do brány!
BIO znamená to nejlepší pro naše děti. Některé alergie a dětské nemoci mohou vznikat jako reakce dětí na chemii v jídle. A také některá éčka podporují hyperaktivitu a další dětské “nemoci”.
BIO je v trháku, 4:2.

NEBIO brambora po rohu hostů přehlavičkovává indisponovaný BIO celer a ...
BIO potraviny jsou oblíbené nejen lidmi, ale i hmyzem - červíci milují BIO jablka, BIO švestky, BIO bulvu celeru i BIO mrkev! Jdou jenom na to nejlepší, a pro člověka už toho pak tolik nezbude.
.. brankář domácích BIO švestka na míč nedosáhl a místo toho se rozmázl na tyči jak kelímek povidel. 4:3.

Brankář domácích se zranil a domácí chvíli hrají bez něj. Toho si všimne NEBIO citron a s kyselým úsměvem to napálí přes celé hřiště...
BIO potraviny někdy méně vydrží. Jednou jsem si koupil v supermarketu NEBIO cherry rajčata a ještě za 6 týdnů na stole v obýváku vypadala poměrně stejně.
... dává gól! Zase remíza. 4:4.

A NEBIO potraviny kopou pokutový kop! "Rozhočí je MR-KEFF!" ozývá se z domácí tribuny.
Rozhodčí píská, protože má strach, že BIO potraviny můžou být podvod. Občas prostě jako konzument nedokážu zkontrolovat každého zemědělce. Otázka je, jestli důvěřuju systému kontroly BIO zemědělství. A jestli mám strach, že mě někdo podvede anebo žiju ve světě, kde se podvody stávají jen výjimečně. Reálně se kontroly provádějí velmi často a jsou tvrdé. Každopádně to riziko tu je.
BIO kokos prosí rozhodčího, aby zrušil pokutový kop. Sám ví, jak je to těžké získat BIO certifikát. Rozhodčí je neústupný a dává mu žlutou kartu! NEBIO řepa se svým zemitým klidem penaltu proměňuje. 4:5!

NEBIO květák utíká ke střídačce domácích a začíná se jim posmívat. "Žlutý svině! Nikdy nebudete bílí jako já!!!". Rozhodčí si toho všímá a NEBIO květák dostává červenou kartu za provokaci.

Už zbývá jen pár minut do konce, BIO potraviny útočí jako divé!
Kapitán domácích BIO brokolice proběhl zeleně zamaskovaný bez povšimnutí kolem protihráčů a vyrovnává!
BIO podporuje planetu Zemi. Nikoliv bezhlavě, že by farmáři objímali stromy. Chrání rostliny před chemií, půdu před erozí a atmosféru před globálním oteplováním. 
5:5!

Přichází na řadu prodloužení. A NEBIO potraviny nějak oněměly. Už jim asi došla šťáva. Zato domácí jsou ve svém živlu! Jeden útok střídá druhý a je to jen otázkou, kdy se znovu trefí... BIO jahoda to napálí do brankáře hostů - NEBIO rajčete - a to celé exploduje.
BIO je pravda, bez iluze. K čemu si rozhodit vnímání chutí všemi iluzorními průmyslovými dochucovadly. Proč si zkreslit vnímání hodnoty tím, že kilo rajčat stojí o polovinu méně než krabička cigaret. Proč zavírat oči před průmyslovými velkochovy zvířat, když můžeme podporovat humánní chov BIO dobytka. Proč důvěřovat různým prodejcům, kteří mě s kroutícíma očima přesvědčují, že sice stříkají, ale že vlastně pěstují šetrně k přírodě, stejně jako jejich táta, děda a praděda.
BIO vítězí 6:5 díky pravidlu Zlatého gólu.