Rozšiřování vědomí - epifýza a "opravdová realita"

Před více než dvaceti lety jsem při stavu bezvědomí a krvácení do mozku zažil setkání se smrtí. Před devíti lety zas během dlouhého půstu stavy změněného vědomí. Každopádně obojí čekalo na rok 2017, abych to mohl lépe zintegrovat, pochopit a využít k lepšímu životu.  

Vše začalo nevinně, několik přátel mi doporučilo výklad života u jedné “napojené” paní. Když se mi přihodí takováhle synchronicita - jedna informace z více stran - mám většinou chuť do toho jít. Paní s příhodným jménem Světla si o mě "načetla" kotel informací a pak mi začala dávat různá doporučení. Velmi přesná a praktická. Začal jsem to realizovat (např. jezdit na kole se zátěží na nohou - jak to věděla, že jsem si týden předtím pořídil rotoped, abych začal trénovat s maximální zátěží pro nohy?:-), nebo si zajít na hypnózu s jedním konkrétním záměrem). Tím jsem nastartoval běh událostí, který mě přivedl až na ceremonii bufo alvarius, která spočívá v kouření jedu od mexické žáby. S absolutní důvěrou ve svou intuici, bez nějakých zásadních znalostí o látce 5 meo DMT, jsem vykouřil substanci, která mi změnila život. Měl jsem pocit, že umírám, ve skutečnosti zemřelo jen moje ego. Najednou jsem zažil, jaké to je být jedno s celým vesmírem, napojený na zdroj, bůh, obloha. Že život je jenom hra, vůbec o nic nejde, a o to s větším zapojením ho můžu hrát.  Můj mozek si to setsakra dobře zapamatoval. Čekal na mě měsíc poměrně náročné integrace - po ceremonii jsem začal vnímat “dědictví” života před bufem a chuť a sílu žít život v plné radosti (“po bufu”). Zároveň tím začalo nejkrásnější období mého života, kdy teď každý den zažívám víc radosti než ten den předchozí. Celý proces se projevil na všech úrovních mého života - ve vztazích, v práci, ve zdraví, při sportu. Najednou jsem pochopil, že absolutně na ničem v životě nezáleží. A zároveň, že můžu bojovat / hrát o cokoliv s plným nasazením a zábavou. Tyhle dva zdánlivě protimluvy se staly alfa-omegou mého života, a vím, že naplno hrát můžu právě proto, že nic v okolním světě není důležité. Jednou umřu. Bolest se tvoří v mozku. Emoce taky. Vztahy jsou jenom projekcí toho, kdo jsem já a co chci na těch ostatních vidět. 

Pár týdnů po "setkání s bufo” jsem se setkal s metodou “Access Bars” - pomocí doteků na hlavě terapeut pomáhá klientovi dostat se do stavu hluboké meditace a zažít buď plně tělesné anebo mimotělní zážitky. Já u toho zažil znova něco podobného jako při bufu. Metodu jsem se bleskurychle naučil a zjistil, že když ji spojím s technikami, které jsem se naučil už dřív (theta healing a kvantový matrix), vzniká velmi intenzivní metoda, kterou jsem schopen lidem “čistit hlavu”. Chvíli jsem si nebyl jistý, jak k tomuhle mixování technik přistoupit, a pak mi došlo, že založím vlastní metodu. Takhle vznikla doteková hypnóza

Po zážitku s bufo jsem začal velmi intenzívně zkoumat možnosti, jak se do změněných stavů vědomí dostávat sám. Zjistil jsem, že způsobů jsou desítky. Někdo k tomu používá lucidní snění, jiný kundalini “shaking” aneb meditaci třesením, anebo dlouho-trvající stoj na rukou. Pojítkem všech těchto zážitku se stal orgán velikosti zrnka rýže v našem mozku -  epifýza (šišinka mozková). Při zkoumání jsem narazil na to, že vlastně můj životní styl posledních 9 let vede k aktivaci epifýzy (raw food, živá voda, biopotraviny, jóga, probouzení kundalini energie, otužování, vytrvalostní sport). Každopádně k tomu prvnímu zážitku jsem potřeboval podporu bufa. Další zážitek už jsem chtěl poznat bez další látky. Tak jsem těsně před Vánoci vyrazil na týden na pobyt ve tmě. Lidský mozek po 5 a více dnech ve tmě začíná produkovat látky stejné jako ona výše zmíněná žába. A dochází ke změně vědomí, kterou si mozek navodí sám. No a teď, po týdnu ve tmě, můžu říci, že je to pravda, a že příště tam půjdu na 2-3 týdny. Z tmy se stala několikarozměrnách projekční plocha mého vědomí a stálo to vážně za to. Poznal jsem nový způsob spánku - na 10 minut jsem “zmizel” a vrátil jsem se dokonale odpočatý. Tohle 3x denně mi stačilo. Více o mém pobytu ve tmě se dočtete tady.

Koho z vás by zajímal můj pracovní materiál na téma epifýza - píšu ho v angličtině -, je zde

Další reflexe loňského roku najdete tady:

Základní filozofie (jak být králem svého života)

Jak zvýšit tělesnou a emoční stabilitu

Jak se lépe cítit, hrát si a rozhodovat se

Peníze a hra s hmotou